ABC sygnału i odbioru z satelity - podstawowe informacje

,, ... Łącza satelitarne pokonują fizyczne bariery i geograficzne odległości lepiej niż sieci naziemne. Rozwiązania satelitarne mogą zostać wdrożone prawie natychmiast, właściwie w każdym miejscu. Dodatkowo, łącza satelitarne są cenowo ekonomiczne (użytkownicy płacą jedynie za pojemności, które potrzebują) w przeciwieństwie do wysokich kosztów budowy naziemnych infrastruktur, które w przyszłości mogą stać się bezużyteczne lub nieadekwatne. Unikatowa zdolność transmisji tego samego sygnału do wielu punktów w granicach geograficznego zasięgu sprawia, że satelita jest idealnym rozwiązaniem dla transmisji sygnałów telewizyjnych i radiowych''.

ses-astra.com

     Często ktoś nowy w dziedzinie sat, o dużych aspiracjach wpada na pomysł by móc odbierać obraz ze wszystkich satelit. Niestety jest to niemożliwe. Dlaczego?

13'E - HOT BIRD 6, 7A, 8 - mapy zasięgu sygnału satelity, informacje.

Hot Bird 7A

Pozycja orbitalna 13°E zapewnia szerokie pokrycie sygnałem wysokiej mocy dla obszaru Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Priorytetem Eutelsat jest nieustanna odnowa zasobów orbitalnych na tej pozycji. W roku 2006 na orbitę wyniesiono dwa nowe satelity HOT BIRD™. Podpisano także kontrakty na budowę dwóch kolejnych. Dzięki temu Eutelsat dysponuje supernowoczesną flotą i może oferować nadawcom innowacyjne rozwiązania technologiczne, gwarantując jednocześnie niezawodność obsługi oraz zapasową przepustowość na orbicie.


z innej beczki

Masz kota? Jeśli tak, zapraszamy na nową stronę: Koty Domowe Tygrysy. Znajdziesz tam odpowiedzi i porady na częste pytania czym bawi się kot, czym karmić, zagrożenia, czy można go czegoś nauczyć. Te i inne zagadnienia znajdziesz w domowych tygrysach.

koty domowe, rasowe oraz podwórkowe w jednym miejscu

Zapraszamy

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0043

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja