Antena satelitarnaAntena satelitarna to bardzo istotny punkt w instalacji. W dużym stopniu od niej zależy czy będziesz mógł obejrzeć swój ulubiony program przy złej pogodzie. Nie bez znaczenia jest też twoje położenie geograficzne.

Wiązka z satelity ma ograniczony zasięg i im dalej od jej centralnego skupienia tym większą czaszę potrzebujesz. Na terenie naszego kraju optimum w przypadku rodzimych platform to anteny wielkości 70-90cm. Przy czym im dalej na wschód tym lepiej zaopatrzyć się w większą antenę. Nie jestem zwolennikiem anten siatkowych - bo z nimi same problemy ... Zawsze polecam zakup anteny pełnej dobrej firmy, aby potem nie wyszły niespodzianki w postaci odpadającej farby, mocowania do masztu takiego że co wiatr mamy przestawioną antenę, czy też skupiających sygnał tak że go brak.

 

Napiszcie w komentarzach o swoich doświadczeniach z antenami. Jakie macie, jakie polecacie lub odradzacie ...

14-03-2009 admwww

 

 

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Komentarze

 • Dodre sa też anteny firmy Mabo mam 11 lat i jest tak jak zaraz po załorzeniu polecam
 • Anteny z plastikowymi plecami są dobre nie ma problemu z ich przestawianiem .Przecież antena ta ma uchwyt i cybanty metalowe ,komuś coś się porąbało,Triax to dziadostwo z tym sie zgadzam ,Według nas najlepsze anteny za przystępną cenę to anteny corab z Olsztyna ,lekkie,krótkie dobre mocowanie z dwoma cybantamicoby czaszka się nie bujała ,Plastik wzmacniany Zywicą .Nie bez kozery Wszystkie platformy dołączją je do zestawów ,Szczególnie polecam 80cm to optimum na Polskę ,dobrze działe zez na astre.
 • Z doświadczenia...
  - Anteny z plastikowym mocowaniem po dłuższym czasie mogą nie dać się przestawić - plastik pęka przy dokręcaniu śrub
  - Anteny Triax Alu przy dokrecaniu czaszy do uchwytu trochę się odkształca w centrum co powoduje że z czaszy 90 osiągamy tyle co ze stalowej 80-tki
  - Tak jak autor napisał sitka są dobre ale w kuchni
  - Czasza fi 60 gwarantuje niestabilny odbiór w złych warunkach pogodowych - programów HD i czasem nawet SD

z innej beczki

Masz kota? Jeśli tak, zapraszamy na nową stronę: Koty Domowe Tygrysy. Znajdziesz tam odpowiedzi i porady na częste pytania czym bawi się kot, czym karmić, zagrożenia, czy można go czegoś nauczyć. Te i inne zagadnienia znajdziesz w domowych tygrysach.

koty domowe, rasowe oraz podwórkowe w jednym miejscu

Zapraszamy

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0047

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja