Hot Bird 7A

Pozycja orbitalna 13°E zapewnia szerokie pokrycie sygnałem wysokiej mocy dla obszaru Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Priorytetem Eutelsat jest nieustanna odnowa zasobów orbitalnych na tej pozycji. W roku 2006 na orbitę wyniesiono dwa nowe satelity HOT BIRD™. Podpisano także kontrakty na budowę dwóch kolejnych. Dzięki temu Eutelsat dysponuje supernowoczesną flotą i może oferować nadawcom innowacyjne rozwiązania technologiczne, gwarantując jednocześnie niezawodność obsługi oraz zapasową przepustowość na orbicie.

Eutelsat

 

 

Flota satelitarna Eutelsat

 HOT BIRD 6 - 13'E

HOT BIRD 6, Ku-band, 13'E

Wystrzelono na orbitę 21 sierpnia 2002. Przewidywany okres eksploatacji min. 12 lat. Masa startowa 2995 kg

Satelita HOT BIRD™ 6 oferuje 32 transpondery (28 pasm Ku i 4 pasma Ka) oraz 8 jednostek SKYPLEX, które pozwalają na multipleksowanie sygnału bezpośrednio na orbicie.

 

HOT BIRD 7A - 13'E

HOT BIRD 7A, 13'E.

Wystrzelono na orbitę 11 marca 2006. Przewidywany okres eksploatacji min. 15 lat. Masa startowa 4100 kg.

HOT BIRD™ 7A, wyposażony w 38 transponderów pasma Ku realizuje telewizyjne usługi nadawcze dla sieci kablowych i bezpośrednio do odbiorców indywidualnych.

 

HOT BIRD 8 - 13'E

HOT BIRD 8, 13'E.

Wystrzelono na orbitę 5 sierpnia 2006. Przewidywany okres eksploatacji min. 15 lat. Masa startowa prawie 5 ton.

Satelita HOT BIRD™ 8 wyposażony został w rekordową liczbę 64 transponderów działających w paśmie Ku.

 

Co jeszcze w planach na 13'E?

Jednym z najważniejszych celów Eutelsat jest odnowa infrastruktury satelitarnej na 13°E.
Spółka dąży do zwiększenia redundancji na orbicie, zapewnienia niezawodnej obsługi oraz zwiększenia elastyczności całej floty.
Przyjęta strategia zakłada budowę dwóch nowych satelitów – HOT BIRD™ 9 i HOT BIRD™ 10 – które mają być uruchomione na wiodącej pozycji orbitalnej Eutelsat, z której realizowany jest przekaz do sieci kablowych i odbiorców indywidualnych.
Wystrzelenie satelity HOT BIRD™ 9 zaplanowano na rok 2008, HOT BIRD™ 10 natomiast na pierwszy kwartał roku 2009.
Oba wspomniane satelity dużej mocy zbudowane zostaną na bazie platformy Eurostar E3000 firmy Atrium. Platforma ta została już wcześniej wykorzystana przy konstruowaniu satelity HOT BIRD™ 8. Nowe satelity będą miały podobną do HOT BIRD™ 8 przepustowość – trzy razy większą, niż pojemność satelitów HOT BIRD™ poprzedniej generacji.
Każdy z nowych satelitów wyposażony zostanie w 64 transpondery pasma Ku. Ich ładunek użyteczny wynosić będzie 11 kW. Okres eksploatacji HOT BIRD™ 9 i HOT BIRD™ 10 przewidziano na 15 lat.
Nowo budowane satelity obsługiwać będą pełen zakres częstotliwości w paśmie Ku na 13°E. Dzięki temu będą one mogły zastąpić dowolny transponder na którymkolwiek z satelitów HOT BIRD™. Zagwarantuje to klientom wyjątkową niezawodność obsługi oraz redundancję niezbędną dla rozwoju usług cyfrowych oferowanych przez branżę rozrywkową oraz kanałów HDTV.
Szerokie pokrycie nowych satelitów i wysoka moc transmisji pozwolą nie tylko na odbiór standardowych kanałów cyfrowych i kanałów HDTV, ale także usług interaktywnych za pośrednictwem niewielkich anten DTH, sieci kablowych i lokalnych na obszarze całej Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.
ilustracje, mapy zasięgu oraz informacje
pochodzą z materiałów prasowych EUTELSAT
06-09-2008 GreGoR

 

 

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

z innej beczki

Masz kota? Jeśli tak, zapraszamy na nową stronę: Koty Domowe Tygrysy. Znajdziesz tam odpowiedzi i porady na częste pytania czym bawi się kot, czym karmić, zagrożenia, czy można go czegoś nauczyć. Te i inne zagadnienia znajdziesz w domowych tygrysach.

koty domowe, rasowe oraz podwórkowe w jednym miejscu

Zapraszamy

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0056

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja