Co nowego w TV

 

 

 

 

Pamięć o Powstaniu w Getcie Warszawskim w programach TVP

W niedzielę 19 kwietnia występujący na wizji dziennikarze Telewizji Polskiej będą mieli przypięte do ubrań żonkile – symbol pamięci o bohaterach Powstania w Getcie Warszawskim, którego 72. rocznica przypada właśnie w ten dzień. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

Szaleniec w kokpicie w TVP1

Zaledwie w tydzień po tragedii niemieckiego samolotu Airbus 320 powstał film dokumentalny pt. „Szaleniec w kokpicie”. Reżyser Mark Gregory i reporter Matt Frei starają się wyjaśnić, jak mogło dojść do tragedii, która pochłonęła 150 ofiar. TVP1 wyemituje dokument 23 kwietnia w paśmie „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” o godz. 22:20.

LeasingTeam zwalnia grupowo przejętych pracowników TVP SA

LeasingTeam postanowił zwolnić grupowo 78 rzekomo przejętych pracowników TVP SA, a wszystkim pozostałym zmienić warunki pracy i płacy tak, aby zwolnili się sami. Oto co prezes Braun zafundował ostatecznie pracownikom. Związek od początku wskazywał, że prawdziwym zamiarem jest grupowe zwolnienie obcymi rękoma.

Premiera nowych „Sensacji XX wieku” w TVP1

Już dziś o godz. 20:25 Jedynka pokaże premierowy odcinek popularnej serii dokumentalnej Bogusława Wołoszańskiego „Sensacje XX wieku”. Kolejne odcinki widzowie zobaczą 27 kwietnia oraz 11 i 25 maja, a resztę cyklu jesienią. Nowa seria – oparta na archiwach i fabularyzowanych inscenizacjach z udziałem aktorów – to koprodukcja Telewizji Polskiej i National Geographic Channel.


Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0283

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja