17 maja 2010 roku w siedzibie Grupy ITI przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której Prezez Grupy TVN i Dyrektor Generalny ITI Neovision pan Markus Tellenbach wraz z Zarządem ITI Neovision zaprezentował nowy rewolucyjny produkt – telewizję na kartę HD, udostepniając tym samy polskim widzom zupełnie nowy wachlarz usług płatnej telewizji cyfrowej.

 

Telewizja na kartę HD to unikalna oferta 35 kanałów telewizyjnych (w tym 12 w jakości HD) dostępnych bez umowy, bez abonamentu, na zasadzie doładowania – tak prosto jak telefon na kartę.

 

Oferta telewizji na kartę HD podzielona jest na dwa pakiety – Pakiet Domowy HD i Pakiet  Domowy HD Premium.

 

W skład Pakietu Domowego HD wchodzi 25 kanałów telewizyjnych (w tym dwóch TVN HD i TVN HD+1 nadawanych w jakości HD). W pakiecie znaleźć można szeroki wybór kanałów – od stacji ogólnotematycznych – takich jak TVN HD, TVN HD +1, TVN, TVP 1, TVP 2, TV 4 czy TVN 7, przez kanały filmowe (jak poświęcony kinematografii rosyjskiej i radzieckiej kanał Wojna i Pokój, serialowy kanał AXN czy Kino Polska prezentujące najlepszą rodzimą produkcję filmową), aż po programy przeznaczone dla najmłodszego widza: Disney Channel, Disney XD, Da Vinci Learnig. W Pakiecie Domowym HD znajdą sie też kanały sportowe - nSport, Eurosport, czy TVP Sport , kanały muzyczne (Eska TV). Nie brakuje również popularnych kanałów informacyjnych – TVN 24 i TVP Info czy popularnych kanałów tematycznych takich jak, TVN Turbo, TVN Meteo, CNBC Biznes, religia.tv i Discovery Channel.

 

Ponadto użytkownik telewizji na kartę uzyskuje dostęp do setek kanałów FTA (m.in. TVP  Polonia, TVP Kultura, TV Silesia, Edusat, TV Puls, TV Biznes, VIVA, 4FunTV i wiele, wiele innych), oraz (w granicach zasięgu), kanałów nadawanych za pośrednictwem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T (m.in. Telewizja Polsat ).

 

Pakiet Domowy HD to starannie wybrany zestaw kanałów zapewniający wszechstronną rozrywkę dla całej rodziny. Jest to również oferta niezwykle atrakcyjna cenowo. Koszt miesięcznego doładowania Pakietu Domowego HD to 19,90 zł.

 

Pakiet Domowy HD Premium to rewelacyjna oferta 10 kanałów w jakości HD: TVP HD na antenie której obejrzeć będzie można m.in. relacje ze spotkań tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, nSport HD – jedyna stacja na której oglądać można niemal wszystkie spotkania najbardziej prestiżowych piłkarskich spotkań klubowych świata – Ligi Mistrzów, popularny Eurosport HD. Nie zabraknie również dostępnego dotąd w telewizji nowej generacji n filmowego kanału MGM HD z najlepszymi filmami, jednej z największych i najlepszych wytwórni Hollywood.

 

Częścią Pakietu Domowego HD Premium są również kanały przyrodnicze: Animal Planet HD, który przybliża widzom świat dzikich zwierząt i prezentuje prawdziwą naturę, Discovery Showcase HD - jedna z największych światowych marek telewizyjnych wysokiej rozdzielczości, oferująca rozrywkę przy wykorzystaniu najnowszej technologii High Definition czy stworzony przez słynne National Geographic Society kanał Nat Geo Wild HD.

 

Nie brakuje również zrealizowanej od podstaw w najwyższej jakości obrazu i dźwięku stacji muzycznej MTVN HD, czy nowej na polskim rynku stacji BBC HD - rewolucyjnego wielogatunkowego kanału stworzonego przez czołowego producenta telewizji wysokiej rozdzielczości.

 

Częścią Pakietu Domowego HD Premium jest również dostępny zazwyczaj za dodatkową opłatą kanał Premium Filmbox HD, emitujący najnowsze filmy w rozdzielczości HD.

 

Szeroki zakres tematyczny kanałów sprawia, ze każdy członek rodziny znajdzie tu coś ciekawego.

 

Pakiet Domowy HD Premium to najtańsza taka oferta HD na polskim rynku.

Już za 19,90 miesięcznie zyskujemy dostęp do szerokiego wyboru kanałów zrealizowanych w technologii High Definition, dzięki której telewizja zyskuje całkowicie nową jakość. Pakiet Domowy HD Premium dostępny jest wyłącznie razem z Pakietem Domowym HD. Elastyczna formuła telewizji na kartę HD sprawia, że pakiety można włączać w dowolnej chwili. Tylko i wyłącznie od widza zależy, z ilu pakietów i przez jaki okres Klient zamierza korzystać.

Posiadacz telewizji na kartę HD sam decyduje, kiedy i jaka suma zasili swoje konto. To, czy wszystkie środki przeznaczone zostaną na dostęp do jednego, czy obu pakietów zależy wyłącznie od decyzji Użytkownika. W telewizji na kartę HD modyfikowanie swojej oferty jest bajecznie proste. Pakiet dodatkowy można dowolnie włączać lub wyłączać, np. za pomocą wiadomości SMS.

 

Nigdy jeszcze w historii płatnej telewizji w Polsce, zarządzanie swoim pakietem usług nie było tak łatwe, ani elastyczność oferty tak wielka.

 

Ważnym elementem oferty telewizji na kartę jest nowoczesny dekoder HD, wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji telewizyjnych.

Dekoder telewizji na kartę HD to urządzenie łączące w sobie wysoką technologię z małymi rozmiarami i niskimi wymaganiami energetycznymi. Zastosowana technologia pozwoliła również na znaczne zmniejszenie rozmiarów dekodera przy zachowaniu wszystkich znanych z innych dekoderów funkcjonalności – takich jak zaawansowane EPG, dostęp do nPortalu

(umożliwiającego dostęp do wybranych portali internetowych – takich jak TVN24.pl, Youtube, Allegro czy TVN 24 – za pośrednictwem telewizora), dostęp do setek stacji radiowych za pośrednictwem nRadio czy wbudowany dekoder DVB-T, pozwalający na odbiór programów naziemnej telewizji cyfrowej bez żadnych dodatkowych urządzeń.

 

Nowy dekoder wyposażony jest również w unikalną funkcję PVR-Ready (której komercyjny start nastąpi 1 września 2010 roku) umożliwiającej nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrzny twardy dysk podłączony do dekodera za pośrednictwem złącza USB. Dekoder pracować będzie ze wszystkimi modelami twardych dysków dostępnych na polskim rynku.

Nowa funkcja to prawdziwa rewolucja na polskim rynku, która raz na zawsze pozwoli rozwiązać problem braku miejsca na twardym dysku.

Dekoder sprzedawany będzie na własność, a jego sugerowana cena detaliczna to 299 złotych.

 

Nowatorsko rozwiązany jest również system aktywacyjny telewizji na kartę HD. Aktywacja zestawu odbywa się przy pomocy wiadomości SMS z numerem karty wysłanego pod numer (+48) 725 72 72 72

 

Sprzedaż i dystrybucja telewizji na kartę HD

Sieć dystrybucyjna telewizji na kartę HD obejmować będzie swoim zasięgiem teren całej Polski i oparta będzie na ponad 2000 punktach dystrybucyjnych. W jej skład wejdą zarówno punkty sprzedaży telewizji nowej generacji n, sieci Avans, EURO RTV AGD, Neonet, Media Expert, Media Markt, Saturn Planet, Partner RTV AGD, MIX Electronics oraz najlepsze punkty specjalizujące się w sprzedaży sprzętu związanego z usługami cyfrowej telewizji satelitarnej.

 

Przedsprzedaż telewizji na kartę HD zaczyna się już 21 maja 2010 roku, dzięki czemu wszyscy fani piłki nożnej będą mogli skorzystać z unikalnej okazji śledzenia najważniejszych rozgrywek piłkarskich świata w jakości HD.

 

Komercyjny start projektu – wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami - nastąpi 1 września 2010 roku.

 

Koszt trzymiesięcznego zestawu startowego telewizji na kartę HD umożliwiającego dostęp zarówno do Pakietu Domowego HD jak i Pakietu Domowego HD Premium wynosić będzie 99 złotych, a koszt całego zestawu – łącznie z dekoderem to 398 złotych.

 

Właścicielem telewizji na kartę i telewizji na kartę HD jest spółka Cyfrowy Dom, należąca w 100% do ITI Neovision.

źródło:n

 Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0131

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja