Walka Andrzej Fonfara - Julio Cesar Chavez w Telewizji Polskiej

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 kwietnia) TVP1, TVP Sport i sport.tvp.pl pokażą galę bokserską ze StubHub Center w Kalifornii. Walką wieczoru będzie pojedynek Andrzeja Fonfary z Julio Cesarem Chavezem juniorem.

Polak od dawna zalicza się do ścisłej czołówki wagi półciężkiej. W maju 2014 roku po zaciętym pojedynku przegrał na punkty walkę o mistrzostwo świata federacji WBC z Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO), ale w dziewiątej rundzie po potężnym prawym Fonfary pochodzący z Haiti bokser znalazł się na deskach. Po trzeciej porażce w karierze urodzony w Radomiu pięściarz odbudował się listopadowym zwycięstwem z Doudou Ngumbu (34-6, 13 KO).

Julio Cesar Chavez junior to były mistrz świata federacji WBC w wadze średniej (czerwiec 2011 - wrzesień 2012), syn wielkiego Julio Cesara Chaveza, jednego z największych legend boksu zawodowego. W pojedynkach o pas pokonał Sebastiana Zbika, Petera Manfredo juniora, Marco Antonio Rubio i Andy'ego Lee. Tytuł odebrał mu słynny Sergio Martinez. Argentyńczyk wygrał na punkty, lecz w ostatniej rundzie mocno bijący Chavez położył rywala na deski i był bliski zwycięstwa przez nokaut.

Choć zawodnicy zmierzą się w umownym limicie 78 kg (172 funty), to stawką pojedynku będzie pas WBC International wagi półciężkiej, której górny limit to 175 funtów. Wywalczenie tego tytułu będzie ważnym krokiem w kierunku kolejnej walki mistrzowskiej.

Galę co najważniejsze pokaże TVP1, a także TVP Sport i sport.tvp.pl. Skomentuje ją Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Marek Rudziński, a jednym z jego gości będzie Przemysław Saleta.

Plan transmisji - Gala w StubHub Center

  • 18/19 kwietnia TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 2:45 na żywo, TVP1 godz. 3:20
  • 19 kwietnia TVP1 godz. 23:40
  • 21 kwietnia TVP Sport godz. 20:05

źródło: TVPKomentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0139

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja