Pamięć o Powstaniu w Getcie Warszawskim w programach TVP

W niedzielę 19 kwietnia występujący na wizji dziennikarze Telewizji Polskiej będą mieli przypięte do ubrań żonkile – symbol pamięci o bohaterach Powstania w Getcie Warszawskim, którego 72. rocznica przypada właśnie w ten dzień. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

Szaleniec w kokpicie w TVP1

Zaledwie w tydzień po tragedii niemieckiego samolotu Airbus 320 powstał film dokumentalny pt. „Szaleniec w kokpicie”. Reżyser Mark Gregory i reporter Matt Frei starają się wyjaśnić, jak mogło dojść do tragedii, która pochłonęła 150 ofiar. TVP1 wyemituje dokument 23 kwietnia w paśmie „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” o godz. 22:20.

Premiera nowych „Sensacji XX wieku” w TVP1

Już dziś o godz. 20:25 Jedynka pokaże premierowy odcinek popularnej serii dokumentalnej Bogusława Wołoszańskiego „Sensacje XX wieku”. Kolejne odcinki widzowie zobaczą 27 kwietnia oraz 11 i 25 maja, a resztę cyklu jesienią. Nowa seria – oparta na archiwach i fabularyzowanych inscenizacjach z udziałem aktorów – to koprodukcja Telewizji Polskiej i National Geographic Channel.

Weekendy z Tomkiem w MiniMini+

W tym roku bajka o przygodach Tomka, sympatycznej lokomotywy z numerem jeden obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji MiniMini+, autorska stacja platformy nc+, przygotowała specjalny Weekend z Tomkiem. Mali widzowie będą mogli zobaczyć film o przygodach Tomka i maraton z serialem „Tomek i przyjaciele”. Na fanów Tomka czeka też wyjątkowy konkurs, w którym można wygrać podróż do parku rozrywki Thomas Land pod Londynem.

Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+

W kwietniu CANAL+ zaprasza na premiery telewizyjne przebojów kinowych o superbohaterach. Wyprodukowane przez Michaela Baya „Transformers: Wiek zagłady” i „Wojownicze żółwie ninja” trafiły na ekrany kin dzięki kultowym zabawkom oraz z kart komiksów. Innym z filmów jest oparty na samurajskiej legendzie „47 Roninów”. „Niezgodna” z kolei stanowi najnowszy typ produkcji o bohaterach, która inspirację znalazła w powieści dla młodzieży. Wśród wykonawców widzowie zobaczą znane twarze, takie jak: Megan Fox, Keanu Reeves, Kate Winslet i Mark Wahlberg, ale również nowe pokolenie filmowych gwiazd, czyli Shailene Woodley, Theo Jamesa czy Milesa Tellera. Premiery w kolejne weekendy kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+.

Premiera „Przygarnij mnie” już w niedzielę, 29 marca!

W niedzielę 29 marca o godz. 18:55 TVP2 wyemituje pierwszy odcinek nowatorskiego cyklu „Przygarnij mnie”. Widzowie będą śledzić losy siedmiu psów ze schroniska, które znalazły swą przystań i miłość w domach uczestników programu. Jak czworonożni bohaterowie odnajdą się w świecie bez klatek? Jak ich nowi opiekunowie poradzą sobie z opieką nad pupilami po przejściach? Poruszające historie zwierząt i ludzi, których połączyło uczucie, już od najbliższej niedzieli w Dwójce.


Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0094

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja