Spektakl „Polacy” w TVP Kultura

Premierę spektaklu „Polacy” w reżyserii Gabriela Gietzky’iego pokaże we wtorek 19 maja o godz. 20:30 TVP Kultura. Telewizyjny spektakl sztuki „Polacy” dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Seweryn i prezes TVP, Juliusz Braun dedykują pamięci premiera Tadeusza Mazowieckiego. Tadeusz Mazowiecki uważał to przedstawienie za ważny głos w dyskusji o sprawach naszego kraju.

„Polacy” to rejestracja przedstawienia opartego na tekstach Gombrowicza i kardynała Stefana Wyszyńskiego, zrealizowanego przez Gabriela Gietzky’iego w warszawskim Teatrze Polskim. Gietzky wraz ze scenarzystą Rafałem Kosewskim zderzają zupełnie odmienne perspektywy myślenia i poglądy, doprowadzając do fikcyjnego spotkania Gombrowicza i Wyszyńskiego – „błazna i kapłana”.

Spektakl stanowi interesujący dwugłos wielkich postaci XX w., stawiających Polskę i Polaków w centrum swoich rozważań. Premiera teatralna przedstawienia odbyła się 5 marca 2011 r. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Spektakl jest częścią Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski – inicjatywy wpisującej się w jubileusz 250-lecia Teatru Narodowego i teatru publicznego w Polsce, polegającej na comiesięcznych prezentacjach przedstawień z całej Polski. Przedstawieniu towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana oprawa publicystyczna – krótkie wprowadzenie oraz rozmowa Wojciecha Majcherka z Andrzejem Sewerynem, dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie oraz Gabrielem Gietzkym, reżyserem spektaklu.

Scenariusz na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza i Stefana Wyszyńskiego: Rafał Kosewski

Reżyseria: Gabriel Gietzky
Obsada: Radosław Krzyżowski, Olgierd Łukaszewicz

Premiera: 19 maja o godz. 20:30 w TVP Kultura

źródło: TVPKomentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.2562

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja