Premierowy poniedziałek w Jedynce

Dwie kolejne premierowe propozycje TVP1 to „Sensacje XX wieku. Strażnicy skarbu” Bogusława Wołoszańskiego oraz „Nadzy wśród wilków”, niemiecki dramat wojenny na podstawie powieści Brunona Apitza. Jedynka zaprasza już dziś wieczorem.

Tym razem Bogusław Wołoszański stara się odkryć niezwykłą tajemnicę, która do dziś rozpala emocje wśród historyków, poszukiwaczy skarbów i mieszkańców Dolnego Śląska. Skrzynie pełne złota, które Niemcy planowali wywieźć z zagrożonego oblężeniem Armii Czerwonej Wrocławia, ostatecznie trafiły w nieznane dotąd miejsce. O tym gdzie złoto zostało ukryte, nie wie nikt, ale punktem wyjścia do rozwikłania tej tajemnicy są trzy postaci. Generał Reinhard Gehlen, który przez trzy lata kierował oddziałem niemieckiego wywiadu wojskowego na ZSRR, a po wojnie budował wywiad RFN, SS - Sturmbannführer Otto Skorzeny - dowódca specjalnego oddziału komandosów, nazywany najgroźniejszym człowiekiem w Europie oraz Herbert Klose, prawdopodobnie policjant z Prezydium Policji we Wrocławiu, człowiek, który mógł znać miejsce ukrycia największego skarbu XX wieku. To, co łączyło wysokiej rangi oficerów SS oraz ich udział w rabunku i ukryciu złota jest jedną z niewyjaśnionych i najbardziej strzeżonych tajemnic XX wieku. W tym odcinku serii Sensacje XX wieku w główne role wcielą się m.in. Adam Woronowicz i Jerzy Bończak. Emisja w Jedynce o godz. 20:25 Po „Sensacjach XX wieku”, o godz. 21:25, TVP1 zaprasza na film fabularny „Nadzy wśród wilków”, który oparty jest na powieści Brunona Aptiza. Powieść wydana w roku 1958, odniosła oszałamiający sukces i została przetłumaczona na 30 języków. Premierowy pokaz filmu odbył się 1 kwietnia 2015 r. w Niemczech w ARD - pierwszym kanale telewizji publicznej. Obejrzało go 5 mln 500 tys. widzów (ponad 17 proc. udziałów) i zyskał bardzo pozytywne opinie krytyków. Niektórzy z nich zauważyli, że nigdy wcześniej rzeczywistość obozów koncentracyjnych III Rzeszy nie była w tak drastyczny sposób pokazana w niemieckiej w telewizji w porze najwyższej oglądalności.

„Nadzy wśród wilków” to opowieść o trzyletnim żydowskim chłopcu, który został przemycony do obozu w Buchenwaldzie. Przywiózł go Polak w walizce ostatnim transportem z Auschwitz. Więźniowie wspólnymi siłami go ukrywają. Do konspiracji należą Żydzi, Polacy, niemieccy komuniści i Rosjanie. Tymczasem powoli zbliża się front, a terror w obozie nasila się. Film wyreżyserował Philip Kadelbach. W filmy wystąpili: Florian Stetter, Peter Schneider, Sabin Tambrea, Sylvester Groth, Thorsten Merten.

źródło: TVPKomentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0114

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja