Dokumenty w TVP2

W poniedziałek 27 kwietnia TVP2 pokaże wstrząsające „Cienie wolności”, film demaskujący manipulacje we współczesnych mediach informacyjnych. We wtorek 28 kwietnia zobaczymy poruszający dokument „Razem”, opowiadający o relacjach ludzi ze zwierzętami.

W dokumencie „Cienie wolności” (poniedziałek 27 kwietnia, godz. 22:55) Jean-Philippe Tremblay zabierze widzów w podróż po dusznych korytarzach redakcji amerykańskich telewizji, rozgłośni i gazet, w których najwięcej do powiedzenia ma globalny biznes. Od dziesięcioleci korporacje rujnują wielogłosowy świat prasy, by ramię w ramię z politykami zorganizować go w nastawione na zysk monopole, karmiące odbiorców komercyjną i polityczną propagandą. Autorzy filmu tropią źródła manipulacji we współczesnych mediach i obnażają mechanizm, który pozwolił biznesowi zdominować świat informacji i tak zawęzić debatę, żeby przy pozorach pluralizmu nie dopuścić do głosu przeciwników polityczno - korporacyjnego status quo.

„Razem” (wtorek 28 kwietnia, godz. 22:55) to film zarówno o ludziach, jak i o zwierzętach. Ania ma już dość skomplikowanych związków z mężczyznami, spokój ducha odnalazła w relacji ze swoim kotem o imieniu Tygrys. Dla Krzyśka po śmierci ukochanej żony najważniejszym przyjacielem stał się pies Largo. Ryszarda oprócz tego, że ma w domu kilka czworonogich podopiecznych, od wielu lat dokarmia dzikie koty na pobliskim bazarze. Poznamy też Pumkę, która chowa się w szafie, starego kota Franka, czy samotną Mini. Maciej Adamek pokazuje, że związki ludzi ze zwierzętami mogą być równie silne jak między ludźmi.

Dokument był nominowany do nagrody Złoty Lajkonik 2014 na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

źródło: TVPKomentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0158

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja