Co nowego w TV

 

 

 

 

Sukces Telewizji Polskiej S.A. jako gospodarza INPUT 2009

TVPW Warszawie zakończyła się Międzynarodowa Konferencja Telewizji Publicznych INPUT 2009, której organizatorem była Telewizja Polska S.A. Po raz pierwszy w ponad trzydziestotrzyletniej historii INPUT rolę gospodarza konferencji pełnił kraj byłego bloku wschodniego. „To było dla TVP zarówno olbrzymie wyróżnienie i jak i wyzwanie, ale także ogromna odpowiedzialność” – powiedział Paweł Paluch, prokurent Zarządu TVP S.A.

„Londyńczycy 2” – serialowy hit powraca!

TVPRuszyły zdjęcia do nowych odcinków serialu „Londyńczycy”. Premiera drugiej części serialu planowana jest jesienią w TVP1. W nowej serii, obok znanych postaci, pojawią się nowi aktorzy: Kamilla Baar, Marieta Żukowska, Jacek Braciak, Aleksandra Konieczna, Wojciech Zieliński i inni.

Misyjna rola mediów publicznych w Polsce >

W środę 29 kwietnia w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się „Debata o mediach publicznych” zorganizowana przez Telewizję Polską S.A. oraz Polskie Radio SA i 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. W debacie udział wzięli eksperci, politycy i przedstawiciele środowisk twórczych. Najważniejszym tematem spotkania był projekt nowej ustawy medialnej.

CANAL+ wysoko w rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce >

CANAL+ Cyfrowy Spółka CANAL+ Cyfrowy zajęła 3. miejsce wśród najbardziej wartościowych przedsiębiorstw medialnych w 6. edycji rankingu „100 najcenniejszych firm w Polsce”, zajmując jednocześnie 46. miejsce w całościowym zestawieniu firm. Ranking został przygotowany przez firmę doradztwa strategicznego A.T. Kearney oraz tygodnik Newsweek Polska.

Produkcje TVP wyróżnione na 45 Hugo Television Awards 2009 >

TVP Spektakle Teatru TV: „Golgota wrocławska” w reżyserii Jana Komasy i „Tajny współpracownik” w reżyserii Krzysztofa Langa oraz serial „Londyńczycy” w reżyserii Grega Zglińskiego i Macieja Migasa, wszystkie wyprodukowane dla TVP1, otrzymały wyróżnienia w jubileuszowej, 45. edycji prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Produkcji TV w Chicago – Hugo Television Awards 2009.

> Dzień otwartych drzwi do TVS

TV Silesia 29 marca upływa rok, od kiedy TVS zaczęła nadawanie. Z tej okazji zorganizowany zostanie Dzień Otwarty stacji, w ramach którego widzowie będą mieli okazję zwiedzić telewizję TVS, poznać od kuchni pracę dziennikarzy, a także porozmawiać ze swoimi ulubionymi prezenterami.

> TVP INFO z nowym serwisem informacyjnym

TVP INFOTelewizja Polska uruchomiła testową wersję nowego internetowego serwisu informacyjnego. Serwis dostępny pod adresem beta.tvp.info oferuje wszystkie treści i programy informacyjne telewizji publicznej. Jego powstanie jest elementem realizacji strategii rozwoju działalności internetowej Telewizji Polskiej.

> Ciekawy ranking. TVN24 na czele

 Najbardziej opiniotwórczym dziennikiem w 2008 roku jest Rzeczpospolita, najbardziej opiniotwórczą stacją radiową - RMF FM, a telewizyjną - TVN24 – wynika z najnowszego, podsumowującego cały 2008 rok rankingu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”, opracowywanego przez Instytut Monitorowania Mediów. W pierwszej piętnastce znalazły się w sumie dwie stacje telewizyjne, dwa tygodniki opinii, jeden portal internetowy, a także cztery stacje radiowe.

> TVN przejmuje kontrole nad platformą n

Warszawa – 11 marca 2009 r. – Grupa TVN („TVN”) wiodąca, w pełni zintegrowana grupa medialna w Polsce zawarła porozumienie z Grupą ITI, na mocy którego zwiększy swój udział w platformie cyfrowej „n” z 25% do 51%.


Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0600

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja