Co nowego w TV

 

 

 

 

Zmiana parametrów nadawania kanałów TVP

Od 1 stycznia 2015 r. zmieni się na terenie Europy satelita, z którego nadawane są programy TVP Polonia i TVP Info. Osoby, które odbierają TVP Polonia i TVP Info z satelity Astra, powinny ustawić antenę na satelitę HotBird. Aby ułatwić przejście na nową częstotliwość Telewizja Polska już dziś nadaje program TVP Polonia z satelity HotBird 13°E (sygnał niekodowany - free-to-air).

Współpraca pomiędzy TVP a BBC Worldwide

Telewizja Polska S.A. i BBC Worldwide podpisały 25 maja 2012 r. porozumienie o kontynuacji współpracy przy kolejnych produkcjach, które będą emitowane przez obu nadawców. Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP S.A. i John Smith, CEO BBC Worldwide podsumowali też pierwszy etap prac przy najnowszym projekcie „Szpiedzy w Warszawie”.

Przyszłość bez piractwa TV? Piractwo TV bez przyszłości?

Polskie i międzynarodowe doświadczenia w walce z piractwem telewizyjnym będą tematem przewodnim konferencji „Przyszłość bez piractwa? Piractwo bez przyszłości?”, organizowanej 24 kwietnia br. przez Stowarzyszenie SYGNAŁ. W spotkaniu, odbywającym się z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej, wezmą udział operatorzy telewizji płatnych, prawnicy, przedstawiciele instytucji i organów ścigania oraz goście specjalni – międzynarodowi eksperci w dziedzinie walki z piractwem telewizyjnym.

Wyniki pilotażu KRRiT i Poczty Polskiej S.A.

150 osób fizycznych i firm zalegających w płatności opłat abonamentowych zostało objętych pilotażem, przeprowadzonym przez KRRiT i Pocztę Polską, mającym zbadać sprawność działań związanych z uregulowaniem zadłużenia. W efekcie 27,5 proc. abonentów wniosło opłaty w kwocie ponad 100 tysięcy złotych a 67,5 proc. zostało wpisanych do Krajowego Rejestru Długów.

Sytuacja mediów publicznych wymaga radykalnych i konsekwentnych decyzji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zorganizowała w kwietniu cykl spotkań z nadawcami publicznymi. Narada z Zarządem i przedstawicielami Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej odbyła się 13 kwietnia, z kierownictwem Polskiego Radia 18 kwietnia, a z przedstawicielami regionalnych rozgłośni radia publicznego 23 kwietnia. We wszystkich spotkaniach uczestniczyli reprezentanci Ministra Skarbu Państwa, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji.

EUTELSAT - jedna nazwa, jedna grupa, jedna fllota

Eutelsat ujednolica nazwy satelitów pod wspólną marką Eutelsat. Z dniem 1 marca 2012 roku wszystkie satelity Grupy będą nosiły nazwę Eutelsat z liczbą odpowiadającą pozycji orbitalnej, na jakiej znajduje się jednostka, oraz literą oznaczającą kolejność wystrzelenia na daną pozycję. Zastosowanie nowego, spójnego systemu nazewnictwa umożliwi naszym użytkownikom łatwiejsze zlokalizowanie satelity na orbicie oraz pozwoli łatwiej odczytać chronologię jego wystrzelenia.

Francuski kanał TV5 Monde nadaje z napisami w języku polskim

W czwartek 24 marca 2011, TV5MONDE wprowadza do swoich programów polskie napisy, na sygnale Europa dostępnym w Polsce. Język polski jest dwunastym językiem napisów w TV5MONDE, kolejnym po angielskim, niemieckim, arabskim, koreańskim, hiszpańskim, japońskim, holenderskim, portugalskim, rumuńskim, rosyjskim i francuskim. Napisy w języku polskim mają na celu umożliwienie odbioru programów widzom, którzy nie znają języka francuskiego lub nie posługują się nim w płynny sposób (w tym również uczących się języka francuskiego). 

Sprawozdanie Zarządu TVP S.A. z wykorzystania wpływów abonamentowych na realizację misji publicznej w 2010 roku

Telewizja Polska S.A. przedstawia „Sprawozdanie Zarządu z wykorzystania przez TVP S.A. wpływów z opłat abonamentowych na realizację misji publicznej w 2010 roku”.

Art. 21. 1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.
(Ustawa o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 r.)

TVP i TVN wycofują korespondentów z Egiptu

Telewizja Polska i TVN wycofują z Egiptu wszystkich korespondentów. W ostatnich dniach w tym kraju wielokrotnie zatrzymywano dziennikarzy, w tym pracujących dla polskich mediów. Dopiero w czwartek w nocy zwolniono reporterów "Tygodnika Podhalańskiego".


Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0084

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja