Co nowego w TV

 

 

 

 

TVP ABC - nowy, edukacyjny magazyn dla dzieci

Z okazji pierwszych urodzin TVP ABC do kiosków w całej Polsce trafił już nowy, edukacyjny miesięcznik dla dzieci o tym samym tytule. Bohaterami prezentowanych w piśmie zabaw są postacie (literki A, B, C – zwierzaczki) znane już z Anteny. Magazyn wydało Edipresse Polska we współpracy z Telewizją Polską.

Nowe pismo jest skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znajdują się w nim historyjki i malowanki, kolorowe łamigłówki, lekcje języka angielskiego oraz mnóstwo dobrej i angażującej dzieci zabawy.

 

„TVP ABC” to również inspirujący magazyn dla rodziców, którzy poprzez mądrą zabawę będą mogli rozwijać umiejętności swoich dzieci i pogłębiać ich wiedzę. Każdy dział magazynu zawiera wartościowe porady, dotyczące wychowania i pomysły na wspólne spędzanie czasu, które wzmacniają więź z dzieckiem. Bohaterami łamigłówek i zabaw są postacie znane dzieciom z Anteny TVP ABC – literki-zwierzaczki.

 

Do każdego wydania pisma będzie dołączony atrakcyjny prezent. W pierwszym numerze to zestaw naklejek i tzw. znikopis. Redaktor prowadzącą nowy magazyn jest Katarzyna Michalczak. Magazyn kosztuje 8,99 zł, ma szytą oprawę i 34 strony objętości.

 

TVP ABC to najmłodsza, bo zaledwie roczna stacja dla dzieci w wieku od czterech do 12 lat. Jako jedyna z emitowanych w Polsce nie pokazuje żadnych scen przemocy i agresji, ani żadnych treści, które nie są odpowiednie dla dzieci w tej grupie wiekowej. Znaczna część jej oferty jest oparta na wielkim dorobku polskich artystów i twórców, wzbogaconym o najlepsze produkcje zagraniczne.

 

Szczególną wagę TVP ABC przykłada do edukacji, w tym również tej zapoznającej bardzo młodych ludzi z polską tradycją, historią i kulturą. Dlatego cieszy się ona ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców; od samego początku prześcignęła w oglądalności „stare”, sprawdzone marki telewizyjne, jak MiniMini+, Disney Channel czy Cartoon Network. Plasuje się w ścisłej czołówce wszystkich polskich kanałów tematycznych, z udziałem rzędu co najmniej 0,8 proc i codzienną widownią przekraczającą znacznie 50 tys. widzów.

 

Ma też już znakomicie odbieraną własną stronę internetową, pierwsze bezpłatne i dostępne na wszystkich urządzeniach gry edukacyjne – jest zatem tradycyjna w dobrym tego słowa rozumieniu i zarazem bardzo nowoczesna, równocześnie bezpieczna i przyjazna a zarazem - multimedialna. Jedynym problemem jej potencjalnych widzów jest fakt, że mimo wielokrotnych obietnic nadal nie zdecydował się na jej udostępnienie Cyfrowy Polsat.

 

źródło: TVPKomentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0124

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja