wszystkie polskie kanały, stacje telewizyjne dostępne z satelity w jednym miejscu ...

 

 

 

 

Polskie kanały telewizyjne


Kanał: TVP Polonia


Informacje o kanale TV:

TVP Polonia

   TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) - polski publiczny satelitarny kanał telewizyjny, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą.

  TVP Polonia rozpoczął regularną emisje od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku nadawana była emisja próbna programu. Ramówka TVP Polonia jest w dużej mierze przygotowywana z wykorzystaniem bogatego archiwum Telewizji Polskiej (polskie filmy fabularne i krótkometrażowe, seriale, filmy dokumentalne i animowane) i programów realizowanych współcześnie dla anten ogólnopolskich TVP. W TVP Polonia retransmitowane są np. najważniejsze programy informacyjne TVP1 i TVP2 - Wiadomości, Panorama i Teleexpress. Oprócz tego raz w tygodniu nadawany jest program informacyjny o życiu środowisk polonijnych na świecie - Wieści polonijne. Dużą część programów TVP Polonia stanowią także magazyny historyczne (m.in. Sensacje XX wieku Bogusława Wołoszańskiego), krajoznawcze, o tematyce europejskiej, programy kulturalne, koncerty muzyki poważnej i estradowej, przedstawienia Teatru Telewizji i program interaktywne dla widzów z zagranicy (Śniadanie na podwieczorek). Wszystkie filmy i seriale emitowane w TVP Polonia posiadają napisy w języku angielskim.

   W Europie sygnał TVP Polonia można odbierać za pośrednictwem satelity Hot Bird, Astra i W3A. Odbiór programu jest także możliwy w sieciach kablowych Austrii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy i Węgier. Za pomocą nadajników naziemnych program TVP Polonia rozpowszechniany jest na Litwie i Ukrainie, a za pomocą technologii ADSL we Francji. W Ameryce Północnej sygnał Telewizji Polonia jest rozpowszechniany przez GlobeCast Direct TV, w Ameryce Południowej dzięki satelicie Satmex oraz systemowi direct to home. Program TVP Polonia jest też odbierany w Australii i Kazachstanie, a także za pośrednictwem Internetu (transmisja płatna on demand).
 (dodano: 19-07-2008, odsłon: 17383)
Generowanie strony [s]: 0.0046

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja