wszystkie polskie kanały, stacje telewizyjne dostępne z satelity w jednym miejscu ...

 

 

 

 

Polskie kanały telewizyjne


Kanał: DOMO - kanał temetyczny, inspiracje dla domu i ogródu


Informacje o kanale TV:

DOMOLogo DOMO

 

20 września 2008 wystartował Domo – kanał tematyczny przedstawiający inspiracje dla domu i ogrodu.

 

DOMODomo to okno na świat designu i wielkiej architektury, furtka do najpiękniejszych ogrodów świata. To propozycja dla osób, które budują lub wykańczają dom, remontują i urządzają mieszkanie czy majsterkują. Cenią piękno otoczenia. W programach stacji znajdą się także pomysły dla zapalonych ogrodników, działkowców, ale też widzów, którzy nie mają doświadczenia w uprawie roślin, lecz chcą zaaranżować zieleń na własnym balkonie czy parapecie. Na antenie oprócz serii poradnikowych gościć będą filmy dokumentalne, programy rozrywkowe i reality oraz filmy i serie fabularne, których tematem przewodnim jest architektura, design, ogrodnictwo.

Program nadawany w godzinach od 07:00 do 01:00.

Domo stawia na nowoczesność, która dziś nieodłącznie wiąże się z ekologią. „Chcemy udowodnić, że dbanie o otaczającą nas przestrzeń nie jest trudne. Będziemy pokazywać, jak można żyć ekologicznie, nie rezygnując z udogodnień XXI wieku” – mówi Małgorzata Seck, dyrektor zarządzająca Domo. Drugi ważny element programu to zainteresowanie polskim wzornictwem, które zdobywa ostatnio coraz większe uznanie na świecie. Już na starcie kanał nawiązał współpracę ze studiem projektowym MOHO Magdy Lubińskiej i Michała Biernackiego, zdobywców licznych międzynarodowych nagród branży wnętrzarskiej.

Autorem nazwy i logotypu stacji jest agencja MAMASTUDIO, odpowiedzialna także za kreację kampanii marketingowej wprowadzającej Domo na rynek. Grupa docelowa stacji to kobiety i mężczyźni 20+.

Producentem i nadawcą kanału jest spółka CANAL+ Cyfrowy, a partnerem Leroy Merlin Polska.

Małgorzata Seck, dyrektor zarządzająca Domo, związana jest z CANAL+ Cyfrowym od 10 lat. Nadzorowała start kanałów tematycznych MiniMax, ZigZap/Hyper, MiniMini oraz Kuchni.tv.

Domo dostępny jest  na platformie cyfrowej CYFRA+ w pakiecie podstawowym i w wybranych sieciach kablowych.
HITY KANAŁU DOMO 
 
DOM Z POMYSŁEM

DOM Z POMYSŁEMWszystko zaczyna się od dobrego pomysłu, ale ten nie bierze się znikąd. Seria „Dom z pomysłem” to kopalnia inspiracji dla widzów, którzy zabierają się za remont mieszkania, domu, lokalu użytkowego czy za projektowanie ogrodu.

Bohaterami programu są przede wszystkim właściciele domów i mieszkań, którzy remontując je i urządzając kierowali się twórczym myśleniem i poszukiwali niekonwencjonalnych rozwiązań, tak aby aranżowana przestrzeń była odzwierciedleniem ich zainteresowań i miejscem dla ich ekspresji. Uzyskali w ten sposób wyjątkowe, pokazujące ich charakter i pasje wnętrza.
„Dom z pomysłem” pobudzi wyobraźnię widzów i podsunie wiele pomysłów, które staną się inspiracją do wszelkiego rodzaju prac dekoratorskich i remontowych.  

Autorką programu jest Maryla Musidłowska – wszechstronna i uzdolniona stylistka, wieloletnia dziennikarka najbardziej znaczących na polskim rynku pism wnętrzarskich, była szefowa magazynu „Dom & Wnętrze”, autorka cyklicznych felietonów i artykułów wnętrzarskich popularnych magazynów kobiecych, szefowa działów dekoratorskich pism lifestyle’owych.

DRAPACZE CHMUR - DZIŚ I JUTRO


DRAPACZE CHMURPierwsze informacje o próbie budowania wieży znane są z Biblii. Była to legendarna wieża Babel. Już wieki temu ludzie potrafili wznosić strzeliste wieże gotyckich katedr, lecz wysokościowce mieszkalne pojawiły się dopiero w końcu XIX stulecia. Od biblijnej wieży Babel, po wieżę Eiffla, człowiekowi towarzyszy chęć przełamywania konstrukcyjnych trudności i stawiania coraz wyższych budynków. Od ponad 100 lat cechą charakterystyczną krajobrazu wielkich miast, takich jak Nowy Jork, Chicago, Sao Paulo są drapacze chmur. Ta moda dotarła także do Azji, gdzie obecnie bite są rekordy wysokości. W Malezji zaprojektowany został wieżowiec sięgający niemal 1000 metrów. Lecz przyczyna wznoszenia coraz wyższych budynków nie tkwi tylko w modzie; głównym powodem jest ekonomia. Ceny gruntów w wielkich miastach i na rozwiniętych gospodarczo terenach są bardzo wysokie, dlatego bardziej opłaca się „budować w górę”. Tego typu zabudowa pozwala też na zyskanie przestrzeni w miastach.
Absolutny symbol rozwoju gospodarczego – wieżowce są przywilejem supermocarstw, ale także państw rozwijających się, które chcą w ten sposób potwierdzić swój status.
Na całym świecie architekci rywalizują ze sobą, projektując coraz bardziej oryginalne bryły: okrągłe, trójkątne, skręcone, zwężające się ku górze, w kształcie pocisku, co popycha naukowców do ciągłego tworzenia nowych, bardziej wytrzymałych i lżejszych materiałów.
Twórcy dokumentu zapraszają na wycieczkę po najwyższych budynkach świata i na spotkanie z ich architektami: Jeanem Nouvelem, Christianem de Portzamparcem, Paulem Andreu czy Normanem Fosterem.

EKOLOGICZNY EDEN MATTA JAMESA

EKOLOGICZNY EDEN MATTA JAMESA „Ekologiczny eden Matta Jamesa” to seria ogrodnicza, w której główną rolę odgrywa ekologia. To godne XXI wieku oblicze współczesnego ogrodnictwa, prezentowane przez Matta Jamesa, znanego już polskim widzom z serii „Miejski ogrodnik”.
 W każdym odcinku Matt odwiedza jeden ogród, który wymaga zmian. Jego celem jest przeobrażenie ich z „eko-porażek” w piękne, zielone zakątki. Praca Matta zaczyna się w środku zimy, od zaplanowania harmonogramu działań, a kończy wczesnym latem. Widzowie będą mogli zobaczyć metamorfozę 10 ogrodów, które początkowo były całkowicie zrujnowane. Ich właściciele zaniedbali podstawowe zasady ekologii, używali zbyt wielu nawozów i innego rodzaju chemikaliów, co przyczyniło się do wyjałowienia gleby. W swoich ogrodach nie wykorzystywali też metody recyklingu. Co to dokładnie oznacza? Jak mają wyglądać ogrody godne XXI wieku? Gospodarz programu krok po kroku udowadnia, że przy odrobinie dobrych chęci każdy może mieć piękny i, co ważniejsze, ekologiczny ogród.
Szukając inspiracji i wskazówek Matt spotyka się ze specjalistami od eko-ogrodnictwa. Dzięki nim widzowie poznają różne sztuczki ułatwiające pracę w przyjaznym środowisku ogrodzie i odkryją prawdę o używaniu nawozów sztucznych.  
„Nawet jeśli twój balkon jest maleńki albo ogród zacieniony i brzydki z jałową glebą, zawsze znajdzie się metoda na zmienienie ich w zielone oazy, które staną się najlepszym miejscem do odpoczynku.” – mówi Matt James, którego przygoda z ogrodnictwem zaczęła się w młodości, gdy pracował na niewielkiej farmie. Jego wielka pasją są drzewa. Napisał książkę pt. “Miejski ogrodnik” i obecnie pracuje już nad kolejną.

KAMIENICA

kamienicaCztery identyczne apartamenty w jednym budynku, 4 bardzo różniące się od siebie pary, 74 dni ciężkiej pracy... 14 tygodni łez, napadów szału, radości, rozpaczy i sukcesów! Taką dawkę emocji może zapewnić tylko „Kamienica”.
Uczestnicy programu wprowadzają się do 4 apartamentów w budynku usytuowanym przy jednej z najpiękniejszych plaż w Sydney. Mieszkania są w stanie surowym, a uczestnicy na początku nie mają nic poza własnymi ubraniami.  W ciągu zaledwie 74 dni muszą wykończyć i urządzić swoje mieszkania. Pary rywalizują ze sobą, po zakończeniu programu wszystkie cztery mieszkania wystawiane są na aukcję, a zwycięzcą zostanie ten, którego dzieło zostanie sprzedane za najwyższą sumę.
W „...” rywalizują ze sobą:
Jane i Matt z Melbourne
Jane ma 26 lat, na co dzień zajmuje się PR-em i marketingiem, boi się pająków ale uwielbia koty; jej ulubionym kolorem jest czarny, lubi wyzwania i rywalizację. Jej partner Matt ma 33 lata, zajmuje kierownicze stanowisko, jego ulubiony kolor to granatowy; uwielbia spotkania z przyjaciółmi, jest bardzo gościnny, bywa niestety niecierpliwy.
Jason i Kristen z Sydney
Jason jest zodiakalną panną, ma 33 lata i jest dosyć nerwowy, choć sam postrzega siebie jako osobę pozytywnie nastawioną do świata. Uwielbia sport: uprawia jogę, pływa na surfingu. Jego żona Kristen ma 32 lata, dba o figurę i podobnie jak mąż uprawia sporty, jest osoba otwartą i kocha życie.
Jamie i Andrew z Sydney
Jamie ma 27 lat, jest ambitna i kreatywna, jej zaletami są siła i determinacja, a wadą łatwowierność. Uwielbia robić zakupy.  Za swój największy życiowy sukces uważa przeprowadzenie się do Sydney. Andrew ma 23 lata i studiuje medycynę. Unika jeżdżenia windami, udział w programie uważa za najbardziej zwariowaną rzecz, w jakiej do tej pory brał udział.
Steven i Richard z Gold Coast
Richard ma 34 lata i zajmuje się marketingiem, urodził się w Nowym Jorku, boi się rekinów i ma lęk wysokości, nie lubi przegrywać. Steven natomiast ma 31 lat i jest artystą, lubi łowić ryby, jest charyzmatyczny, szczery i kreatywny, jego wadą jest niecierpliwość.

Która para wygra, kto będzie miał najlepsze pomysły i zmieści się z ich realizacją w zaplanowanym budżecie? A kto nie wyrtrzyma presji i będzie chciał się poddać?

SAMOWKRĘT

samowkrętCzęsto chcielibyśmy zrobić coś w domu, ale nie wiemy jak się do tego zabrać. Marnujemy czas i narzekamy. „Samowkręt” „wkręci” widzów w prace domowe, a gwoździe, młotek, wiertarka czy piła przestaną być przedmiotami, na które spoglądamy z obawą...
Twórcy programu zachęcają widzów do samodzielnego wykonywania prac remontowo-budowlanych i udowadniają, że nie są one trudne, a co więcej, mogą stać się przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Gospodarz programu Tomek Pągowski tłumaczy jak podołać zadaniom, które z pozoru wydają się skomplikowane, a w rzeczywistości są prostą czynnością mogącą przynieść dużo satysfakcji.
Po obejrzeniu „Samowkrętu” nastanie jasność – widzowie dowiedzą się jak poradzić sobie z pracami elektrycznymi i montażem oświetlenia. Świat stanie się bardziej kolorowy i piękniejszy po tym, jak gospodarz programu zdradzi sztuczki posługiwania się farbami, tapetowania, a także pokaże techniki zdobienia ceramiki, szkła i tkanin. Po obejrzeniu programu widzowie będą mogli samodzielnie położyć glazurę czy panele podłogowe, zamontować umywalkę, lustro, a nawet wannę, a jakby tego było mało zawsze mogą zająć się jeszcze ogródkiem, gdzie założą nowy trawnik, przytną krzewy i zainstalują system nawadniania.

SĄSIEDZI

Sąsiedzi Pat i MatZabawny serial animowany opowiada o perypetiach dwóch sąsiadów „majster-klepków”, których głównym zajęciem są drobne prace remontowe. Za pomocą różnych narzędzi i niczym nieograniczonej wyobraźni próbują naprawić domowe usterki. Niestety, mimo ciężkiej pracy, nic nie idzie po ich myśli i wszystko zapowiada nieuchronną katastrofę budowlaną. Ich działania przypominają raczej demolkę niż remont. Mimo to na końcu każdego odcinka bohaterowie są zadowoleni z efektów swojej pracy.
Według autorów głównym motywem całej historii jest niezdarność bohaterów. Rozbrajająca. Obok humoru, cechą charakterystyczną filmu jest optymistyczne podejście do życia. Pat i Mat, bo tak brzmią imiona serialowych „złotych rączek”, nigdy nie poddają się i zawsze znajdują rozwiązanie problemu.
Serial jest też znany z charakterystycznej ścieżki dźwiękowej, skomponowanej przez Petra Skoumala, która prawie w całości jest wykonywana na harmonijce ustnej.
Serial zdobył popularność w wielu krajach, był nadawany m.in. w Czechach, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Brazylii, Finlandii, Holandii i Hiszpanii.
Po rozpadzie Czechosłowacji, Lubomír Beneš – twórca serii (zmarły w 1995 roku) założył własne studio filmowe AIF w Pradze. Dzięki pomocy finansowej z zewnątrz, Beneš i jego zespół nakręcił 14 nowych odcinków.
W 2004 roku wznowiono produkcję serialu. Jednym z reżyserów filmu jest syn Lubomíra Benesza, Marek Beneš.

TWOJE, MOJE POKOJE

Twoje, moje pokojePrzyszedł czas na gruntowne zmiany. „Twoje – moje pokoje” to jeden z pierwszych brytyjskich programów pokazujących metamorfozy wnętrz, który zmienił brytyjskie salony i zapoczątkował nową erę tzw. DIY (Do It Yourself), czyli „zrób to sam”. Jego popularność w Anglii była tak wielka, że uczestnicy programu stali się niekwestionowanymi gwiazdami. Gospodarz programu Laurence Llewelyn-Bowen z pomocą „złotej rączki” stolarza Andy’ego Kane’a pokazują, jak nadać nowy wygląd starym i niegustownym wnętrzom.
Wszystko zaczyna się od wymiany kluczy między drużynami sąsiadów. Zadaniem każdej drużyny jest przemiana jednego pokoju w domu sąsiadów. Mają na to 2 dni, określony budżet i pomoc ekspertów. Wszyscy będą dokładać wszelkich starań i swoich talentów, aby zadowolić Laurence’a Llewelyna-Bowena. Specjaliści zdradzą różne triki i tajemnice swojego zawodu ułatwiając pracę rywalizującym drużynom, a jednocześnie dostarczając inspiracji widzom.  Po 2 dniach ekipy wracają do swoich domów, a kamery pokażą ich reakcję na to, co zobaczą... Czy będą zachwyceni, czy też Laurence będzie musiał ocierać ich łzy rozczarowania?
Laurence Llewelyn Bowen jest jednym z najbardziej znanych projektantów wnętrz w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu Camberwell School of Arts and Crafts w 1986 roku pracował z firmie zajmującej się w posadzkami przemysłowymi, niedługo potem został polecony do prac w Pałacu Buckingham. Jego umiejętności designerskie  zostały docenione, kiedy to w 1989 roku rozpoczął pracę nad prestiżowym projektem Paris Virgin Magastore. Od tego też roku zaczął swoją działalność jako samodzielny projektant wnętrz. Wśród jego projektów znalazły się The Opera Terrace, Covent Garden czy Sloane Square. Telewizyjny debiut Laurenca przypada na rok 1996 w BBC Two, właśnie w programie „Changing Rooms”. Dzięki swojej charyzmie zyskał rzesze widzów, którzy lojalnie śledzili wszystkie serie programu, które emitowała BBC.

WYSYPANI

Wysypani w DOMOCzego może nauczyć życie na wysypisku śmieci? Co wyrzucają Brytyjczycy? Czy ich odpady mogą się jeszcze do czegoś przydać? Na te pytania odpowiada nowa seria „Wysypani”. To rozrywkowy program, który dotyka ważnych tematów – recyclingu i ochrony środowiska.

Jedenastu śmiałków zgodziło się wziąć udział w unikalnym „eko-wyzwaniu”. Wiedzieli, że ich zadaniem będzie przeżyć w trudnych warunkach, z dala od wszelkich wygód. Przypuszczali, że zostaną wywiezieni do lasów Amazonii albo na jeden z Biegunów, ale ich zadanie okazało się bardziej „przyziemne”. Musieli przetrwać 3 tygodnie na jednym z brytyjskich wysypisk śmieci, wykorzystując do życia to, co tam znajdą...  Byli zaopatrywani jedynie w bieżącą wodę i jedzenie, jednak bez dostępu do lodówki musieli zarządzać pożywieniem w taki sposób, aby jak najlepiej je wykorzystać.
W czasie trzytygodniowego pobytu na wysypisku uczestnicy musieli sprostać różnym wyzwaniom po to, aby udowodnić, jak przydatne mogą być przedmioty, których pozbywają się mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Musieli zmierzyć się również z wszelkimi niedogodnościami, które wiążą się z przebywaniem na wysypisku śmieci, takimi jak smród, bród, kurz, chmary much i do tego jeszcze upał. Poza zbudowaniem schronienia, śmiałkowie poszukują przedmiotów, które nadają się do sprzedaży w skupie złomu, zbierają plastikowe butelki, muszą zbudować prysznic i toaletę.
Celem programu jest zwrócenie uwagi widzów na problemy, z którymi borykają się ekolodzy na całym świecie. Twórcy serii piętnują marnotrawstwo i zastanawiają się na możliwością zmniejszenia produkcji śmieci.

 

Parametry odbioru kanału DOMO
 

Cyfrowy Polsat 

CYFRA+ 

platforma n 

Dostępność w ofercie platformy

X

JEST / Sprawdź pakiety

X

Parametry odbioru   
Nazwa satelity / pozycja na orbicie

X

HOTBIRD 7A / 13'E

X

transponder / częstotliwość

X

tp. 119 / 10892MHz

X

polaryzacja (V-pionowa, H-pozioma)

X

H

X

SR (symbol rate)

X

27500

X

FEC (forward error correction)

X

3/4

X

kodowanie

X

TAK

X

zaktualizowalo

20.10.2008

20.10.2008

20.10.2008


Zobacz też naszą galerię kanału DOMO.

Strona internetowa kanału www.domo.pl(dodano: 15-09-2008, odsłon: 14102)
Generowanie strony [s]: 0.0059

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja