Poznaj Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat jest największym dostawcą płatnej telewizji w Polsce oraz czwartą, co do wielkości platformą satelitarną w Europie pod względem liczby klientów. Oferujemy kompleksowe usługi multimedialne zaprojektowane z myślą o całej rodzinie. Od 2006 roku jesteśmy liderem na polskim rynku pod względem liczby aktywnych usług i udziału w rynku – świadczymy ponad 4,5 miliona usług płatnej telewizji cyfrowej.

 

Nasza oferta obejmuje przede wszystkim usługi płatnej cyfrowej telewizji rozprowadzanej drogą satelitarną bezpośrednio do odbiorców za pośrednictwem dekoderów oraz anten satelitarnych. Naszą strategią programową jest oferowanie szerokiego portfolio pakietów z kanałami dla całej rodziny w konkurencyjnych cenach.

 

Obecnie naszym klientom zapewniamy dostęp do ponad 140 kanałów polskojęzycznych, obejmujących wszystkie główne stacje naziemne dostępne w Polsce, jak również kanały o tematyce ogólnej, kanały sportowe, filmowe, informacyjne, edukacyjne, rozrywkowe, muzyczne oraz kanały dla dzieci. Ponadto udostępniamy ponad 40 kanałów w jakości HD, a także usługi VOD/PPV, telewizję internetową, catch-up TV oraz usługę Multiroom HD. Warto podkreślić, że posiadamy w swojej ofercie chętnie oglądane kanały sportowe: Polsat Sport, Polsat Sport News i Polsat Sport Extra, z których Polsat Sport był numerem jeden w rankingu najchętniej oglądanych kanałów sportowych w Polsce w 2014 roku w grupie komercyjnej 16-49 (Nielsen Audience Measurement).

 

Poza naszymi płatnymi pakietami programowymi klienci korzystający z naszych dekoderów mają dostęp do ponad 500 niekodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych (FTA, free-to-air) ogólnodostępnych przez satelitę Hotbird na terenie Polski, w tym kilkunastu dodatkowych kanałów polskojęzycznych i znanych kanałów obcojęzycznych.

 

W czerwcu 2012 roku rozszerzyliśmy portfolio świadczonych przez nas usług o produkt TV Mobilna w technologii cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Usługa TV Mobilna umożliwia odbiór telewizji w czasie rzeczywistym na urządzeniach przenośnych.

 

Wideo na żądanie

Ponadto oferujemy naszym klientom telewizji satelitarnej dostęp do usługi wideo na żądanie VOD – Domowa Wypożyczalnia Filmowa, która umożliwia płatny dostęp do nowości i hitów filmowych za pośrednictwem dekodera.

 

Usługa VOD działa w oparciu o 18 pozycji satelitarnych, na których w trakcie miesiąca dostępnych jest łącznie ponad 50 filmów. W ciągu jednego dnia nasi klienci mogą zazwyczaj wybierać spośród około 18 propozycji filmowych, cyklicznie aktualizowanych o nowe tytuły, standardowo udostępnianych do 24 godzin.

 

System dostępu warunkowego

Dostęp do kanałów telewizyjnych oferowanych w naszych płatnych pakietach programowych DTH jest zabezpieczony systemem dostępu warunkowego wynajmowanym od firmy Nagravision. System ten jest wykorzystywany do kontrolowania dostępu do poszczególnych płatnych pakietów programowych. Nasz klient, podpisując umowę na oferowane przez nas usługi płatnej telewizji satelitarnej, wraz z dekoderem otrzymuje kartę, która umożliwia odbiór płatnej oferty programowej. Regularnie podejmujemy działania w celu identyfikacji nieautoryzowanego dostępu do naszej usługi, ze względu na istotne ryzyka, jakie stwarza dla naszej działalności.

 

Ponadto współpracujemy z firmą Irdeto w zakresie zabezpieczania treści cyfrowych przesyłanych w technologii DVB-T. Firma Irdeto zapewnia nam system dostępu warunkowego oraz niezbędne wsparcie techniczne, a także wyspecjalizowany i kompleksowy monitoring Internetu pozwalający na zbieranie i analizowanie zdarzeń mogących naruszać prawa autorskie podmiotów z naszej Grupy.

 

Centrum nadawcze

Nasze centrum nadawcze mieści się w Warszawie i umożliwia nam emitowanie kanałów telewizyjnych na wykorzystywane przez nas transpondery na satelitach Hot Bird. Nasze centrum nadawcze jest jednym z największych w Polsce. Obecnie mamy możliwość nadawania nawet 100 kanałów telewizyjnych. Centrum, wyposażone jest w najnowsze systemy informatyczne oraz układy audio i wideo, i umożliwia nam nadawanie kanałów telewizyjnych w jakości SD i HD.

 

Usługi świadczone w technologii DVB-T

Usługi w ramach TV Mobilna są świadczone w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego telewizji mobilnej. Do emisji programów wykorzystywana jest infrastruktura, która składa się z sieci nadajników radiowych w 31 największych miastach w Polsce. Zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób.

 

Dekodery

Obecnie, jako jedyny operator w Polsce oferujemy naszym klientom wysokiej jakości dekodery własnej produkcji w atrakcyjnych cenach. W 2014 roku, wyprodukowane przez nas dekodery stanowiły ponad 95% wszystkich sprzedanych lub udostępnionych przez nas dekoderów. Według stanu na koniec grudnia 2014 roku, w sumie z naszych taśm zeszło już ponad 6 mln dekoderów, w tym ponad 4 mln dekoderów HD. Utrzymujemy współpracę z zewnętrznymi dostawcami, przede wszystkim z firmami Samsung, Echostar, Thomson i Sagem, ale już od 2010 roku ograniczyliśmy zakup dekoderów od podmiotów zewnętrznych jedynie do sprzętu najbardziej zaawansowanego technologicznie, takiego jak dekodery PVR.

 

Wszystkie modele produkowanych przez nas dekoderów do odbioru telewizji w wysokiej rozdzielczości wyposażyliśmy dodatkowo w dostęp do aplikacji IPLA, dzięki której po podłączeniu dekodera do Internetu użytkownik może korzystać z zasobów naszej telewizji internetowej. W ramach oferty, klienci mogą również korzystać na naszych dekoderach z usługi Multiroom. Podczas ubiegłorocznych targów telewizji cyfrowej SAT Krak 2014 i towarzyszącej im gali SAT Kurier Awards 2014 dekoder HD 6000 produkcji Cyfrowego Polsatu otrzymał statuetkę w kategorii „Najlepszy polski produkt tv-sat”.

 

źródło: Cyfrowy Polsat

 
Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0068

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja